Atrakcje

Manitou CUP

MANITOU CUP to trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych, dziennikarzy i przede wszystkim dla klientów zainteresowanych produktami marki MANITOU i MUSTANG.

Podczas tegorocznych targów OPOLAGRA wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów na pewno udzielą się widzom tego niepowtarzalnego wydarzenia.

Zapraszamy na Manitou CUP!

REGULAMIN

REGULAMIN PLACU

ZGŁOSZENIE

DEUTZ-FAHR

NIEOGRANICZONY WYBÓR – UKŁADU NAPĘDOWEGO W CIĄGNIKACH DEUTZ-FAHR.
Polowe pokazy i jazdy testowe.

W trakcie targów Opolagra 2018 marka DEUTZ-FAHR zaprezentuje bogaty wybór stosowanych w ciągnikach układów napędowych. Podczas polowych pokazów i jazd testowych z wykorzystaniem różnych modeli ciągników DEUTZ-FAHR, każdy z zainteresowanych będzie miał okazję bezpośredniego zapoznania się z ich możliwościami.

W pokazach będzie prezentowane będą modele Serii 6 wyposażone w przekładnie Powershift – obsługiwaną przez operatora za pomocą klasycznej dźwigni zmiany biegów z przyciskami zmiany półbiegów Powershift i przyciskiem sprzęgła. Kolejnym prezentowanym modelem będzie Seria 6 ze zrobotyzowanym napędem RCshift – w kabinie nie ma dźwigni zmiany biegów, na podłokietniku zamontowany jest joystick za pomocą którego operator zmienia biegi i półbiegi. Modele RCshift działają także trybie automatycznym w którym skrzynia samodzielnie zmienia wszystkie przełożenia w trakcie przyspieszania do prędkości maksymalnej.
Trzeci prezentowanym typem układu napędowego będzie model Seria 6 z bezstopniową skrzynią biegów TTV. Przełożenia zmieniane są w pełni automatycznie, w całym zakresie prędkości jazdy pod obciążeniem. Do obsługi służy joystick umieszczony na podłokietniku.
W zależności od rodzaju napędu ciągniki DEUTZ-FAHR oferują także różne wersje kabin, podłokietników i systemów sterowania.

Dodatkowo marka DEUTZ-FAHR zaprezentuje praktyczne możliwości wykorzystania systemów Stop&Go oraz SDD w ciągnikach klasy kompakt. Pierwszy z nich pozwala na zatrzymywanie ciągnika bez użycia pedału sprzęgła, drugi to układ kierowniczy umożliwiający zredukowanie o połowę liczby obrotów kołem kierownicy potrzebnych do wykonania pełnego skrętu. Obydwa systemy doskonale sprawdzają się w pracach wymagających częstego zatrzymywania i zmian kierunku jazdy, takich jak manewrowanie w obrębie zabudowań gospodarstwa lub prace z ładowaczem czołowym

Silesia Show

Dynamiczne pokazy ciągników marki Valtra i Fendt wraz z maszynami zielonkowymi takimi jak: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze i przyczepy samozbierające. Osoby odwiedzające pokazy będą miały możliwość zapoznania się z najnowszymi modelami ciągników czwartej generacji, a także z rozwiązaniami stosowanymi przez producentów grupy AGCO. Valtra – Fendt – Aderwald Silesia Show to idealne miejsce a zarazem dobra okazja do przetestowania ciągników by poczuć ich moc.

Drony na Opolagrze

1 . Praktyczne przedstawienie systemu SCDI (Smart Crop Damage Identification) wspomagającego szacowanie szkód łowieckich za pomocą dronów. Jest to rozwiązanie nagrodzone pierwszym dla polskiej firmy medalem DLG Innowation Award największych targów techniki rolniczej na świecie Agritechnica 2017.

2. Premiera systemu biologicznego zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy za pomocą nowego aplikatora kapsułek TRICOSAFE BIOCARE zawierających kruszynka. Jest to aplikator zamontowanego na specjalistycznym dronie.

3. Pokaz praktycznej i automatycznej dokumentacji prac polowych za pomocą systemu ActiveDoc firmy 365FarmNet.

Ciągnik idealnie przystosowany do współpracy z ładowaczem czołowym

Dynamiczna prezentacja ciągnika z ładowaczem, w tym pokaz odczepiania/zaczepiania osprzętu, odczepiania/zaczepiania ładowacza, w tym czasie przedstawiciele firm mówią o zwrotności ciągnika, wyposażeniu układu hydraulicznego, sposobie zasilania ładowacza, wyposażeniu ciągnika przydatnego do pracy z ładowaczem tj. okno dachowe, układ szybkiego kierowania itd.

Pokazy i konsultacje na temat mycia maszyn połączone z praktyką stosowania środków HYPERIN.

Marka HYPERIN zaprasza na bezpośrednie pokazy profesjonalnego czyszczenia maszyn rolniczych.

W pełni wyposażone stanowisko do mycia maszyn rolniczych wraz z ciągłym, praktycznym pokazem bezpiecznego czyszczenia, a następnie zabezpieczania i konserwacji sprzętu rolniczego preparatami HYPERIN.

Szerokie konsultacje na temat mycia, stosowania środków oraz jak tworzyć stanowisko do mycia?

Akademia Opon GRASDORF

1. oznaczenia na oponach – nośność, ciśnienie montażowe a ciśnienie eksploatacyjne,
2. porównanie powierzchni styku opona-podłoże dla opony diagonalnej, radialnej i niskoprofilowej o tym samym obwodzie toczenia
3. różnice w szerokości opon tych samych rozmiarów, ale różnych producentów,
4. rozmiary felg, właściwy ich dobór i sposób wykonania,
5. nowości:

– opony do upraw międzyrzędowych do dużych ciągników i opryskiwaczy
– opony szerokie do bardzo dużych obciążeń IF, VF

Zachowaj plon / co po zbiorach – współczesne magazynowanie

Prezentacja dotyczyć będzie technologii zagospodarowania ziarna po zbiorach. Na pokazie zostaną przedstawione współczesne maszyny ułatwiające pracę przy przeładunku, transporcie mechanicznym i pneumatycznym, urzadzenia do napowietrzania i kontroli ziarna.
Wszystko będzie się odbywało w oparciu o nowoczesną infrastrukturę magazynową – konstrukcje, ściany i zbiorniki. Demonstracja ma przybliżyć technikę składowania, wiedzę na temat rozładunków pożniwnych przy pomocy maszyn i ich efektywnego wykorzystania.