Atrakcje

Manitou CUP

MANITOU CUP to trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych, dziennikarzy i przede wszystkim dla klientów zainteresowanych produktami marki MANITOU i MUSTANG.

Podczas tegorocznych targów OPOLAGRA wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów na pewno udzielą się widzom tego niepowtarzalnego wydarzenia.

Zapraszamy na Manitou CUP!

REGULAMIN

REGULAMIN PLACU

ZGŁOSZENIE

KRONE SHOW

Zobacz pokaz kompleksowego zbiór trawy maszynami Krone w zestawieniu z ciągnikami Deutz Fahr.
Maszyny biorące udział w pokazie:

KRONE:

1. Kosiarka
2. Przetrząsacz
3. Zgrabiarka dwu karuzelowa
4. Prasa rolująca
5. Wóz zbierający
6. Sieczkarnia

DEUTZ FAHR

1. Ciągnik o mocy ok 80 KM
2. Ciągnik o mocy ok 100 KM
3. Ciągnik o mocy ok 150 KM

Pokazy będą odbywać się w 2 panelach dziennie z omówieniem maszyn i aktywną prezentacją pracy, z możliwością popracowania maszynami przez zwiedzających pod kontrolą operatorów prowadzących demonstracje.

Silesia Show

Anderwald – Valtra – Fendt Silesia Show – dynamiczne pokazy ciągników marki Valtra i Fendt wraz z maszynami zielonkowymi Fendt takimi jak: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze i przyczepy samozbierające. Osoby odwiedzające pokazy będą miały możliwość zapoznania się z najnowszymi modelami ciągników czwartej generacji, a także z rozwiązaniami stosowanymi przez producentów grupy AGCO. 

Anderwald / Fendt Rogator Demo – dynamiczne pokazy opryskiwaczy polowych Fendt

Anderwald / JCB – pokazy ładowarek JCB

Akademia Anderwald – jazdy testowe ciągnikami Fendt, Valtra

Drony na Opolagrze

1. Zobacz kwiatki od spodu – rozpoznawanie właściwości gleby na czterech poziomach głębokości gleby za pomocą skanera elektromagnetycznego gleby Topsoil Mapper. Prezentacja i pokaz praktyczny na użytkach zielonych lotniska w Kamieniu Śląskim.

2. Premiera systemu biologicznego zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy za pomocą nowego aplikatora kapsułek TRICOSAFE BIOCARE zawierających kruszynka. Jest to aplikator zamontowanego na specjalistycznym dronie.

3. Ekspozycja wybranych elementów Rolnictwa 4.0

4. Ciężarowy samochód rajdowy STAR 744 – w otoczeniu motywów uniwersalnej platformy dokumentacji rolniczej 365FarmNet

5. Dynamiczne i atrakcyjne konkursy 365FarmNet prowadzone przez Annę i Grzegorza Bardowskich (z programu „Rolnik szuka żony”)

Ciągnik idealnie przystosowany do współpracy z ładowaczem czołowym

Dynamiczna prezentacja ciągnika z ładowaczem, w tym pokaz odczepiania/zaczepiania osprzętu, odczepiania/zaczepiania ładowacza, w tym czasie przedstawiciele firm mówią o zwrotności ciągnika, wyposażeniu układu hydraulicznego, sposobie zasilania ładowacza, wyposażeniu ciągnika przydatnego do pracy z ładowaczem tj. okno dachowe, układ szybkiego kierowania itd.

Prelekcje w namiocie FORUM

1. Całe gospodarstwo ukryte w kieszeni – zarządzanie gospodarstwem za pomocą smartfona i platformy 365FarmNet
2. Jak zawsze zaoszczędzić litr paliwa na każdym hektarze? – automatyczna regulacja głębokości pracy maszyn uprawowych w oparciu o właściwości fizyczne gleby.
3. Dokumentacja ścieżki produkcji roślinnej, od pola do magazynu – Protokół Transportu Zbiorów system 365Active
4. Czy powinniśmy się już obawiać nalotu drugiego pokolenia omacnicy prosowianki? – taktyka biologicznego zwalczania groźnego szkodnika kukurydzy i innych roślin
5. Nie podskoczy – zdalna kontrola temperatury mleka w Twoim zbiorniku. Bezinwazyjny pomiar temperatury mleka w każdym zbiorniku za pomocą smartfona

Akademia Opon GRASDORF

1. oznaczenia na oponach – nośność, ciśnienie montażowe a ciśnienie eksploatacyjne,
2. porównanie powierzchni styku opona-podłoże dla opony diagonalnej, radialnej i niskoprofilowej o tym samym obwodzie toczenia
3. różnice w szerokości opon tych samych rozmiarów, ale różnych producentów,
4. rozmiary felg, właściwy ich dobór i sposób wykonania,
5. nowości:

– opony do upraw międzyrzędowych do dużych ciągników i opryskiwaczy
– opony szerokie do bardzo dużych obciążeń IF, VF

Agregat do uprawy użytków zielonych

Grass 300 firmy AGRO-MASZ Nowak jest maszyną przeznaczoną do pielęgnacji użytków zielonych. Odpowiednia pielęgnacja tj. wałowanie i włókowanie oraz podsiew lub ponowny siew traw i mieszanek staje się niezbędnym zabiegiem do utrzymania  użytków zielonych w odpowiedniej kondycji.

Pielęgnacja bezorkowa to najprostszy i najtańszy sposób na poprawę stanu łąk i pastwisk.

Pokazy i konsultacje na temat mycia maszyn połączone z praktyką stosowania środków HYPERIN.

Prezentacja stanowiska do mycia i szerokie konsultacje na temat mycia, stosowania środków oraz tego, jak tworzyć stanowisko do mycia maszyn rolniczych, a wszystko to połączone z konkursem, w którym do wygrania atrakcyjne nagrody.