Wystawa zwierząt

Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego

to ponad 100 sztuk bydła z Opolszczyzny, Śląska i Dolnego Śląska na ringu. Podczas wystawy wybierany jest Superczempion Opolagry, a najlepsze sztuki można nabyć podczas aukcji. W obszarze wystawy bydła zlokalizowane są stoiska organizacji hodowców, tutaj odbywają się również praktyczne pokazy. W niedzielę odbywa się malowniczy konkurs Młodego Hodowcy.

Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego jest organizowana przez Polską Federację Hodowców i Producentów Bydła Mlecznego Oddział Opole pod kierownictwem Teresy Kurowskiej, Okręgowy Związek Hodowców Bydła w Opolu wraz z prezesem związku Martinem Ziają oraz Śląski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka z prezesem Panem Zbigniewem Chwastkiem.

Nowością na terenie wystawy zwierząt są pokazy pracy maszyn umożliwiające np. porównanie technologii zadawania pasz.

  na szczegółowe pytania związane z wystawą odpowiedzą:

Teresa Kurowska

Kierownik Projektu Śląskiej Wystawy Bydła Hodowlanego
Tel. kom: +48 (0) 696 493 231

Martin Ziaja

Prezes Opolskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Tel. kom: +48 (0) 608 302 587

 

   

 

Profilaktyka i postępowanie z bydłem w okresie okołoporodowym.

 

Przygotowany przez firmę Blattin Polska Sp. z o.o. na terenie Wystawy Zwierząt profesjonalny pokaz zabiegów na zwierzętach w tym m.in. drenching, bolusowanie, badanie pH żwacza, oznaczenie poziomu glukozy we krwi. Serdecznie zapraszamy w sobotę (10.06) po Wycenie Bydła oraz niedzielę (11.06) po Pokazie Młodego Hodowcy.

 

Kopiowanie i publikowanie materiałów i zdjęć zamieszczonych w serwisie tylko za zgodą właścicieli serwisu.