Polska Jerzy Koronczok
ul. Strzelecka 47
47-120 Żędowice
tel. +48 77 543 22 31
tel. kom +48 607 168 028
fax +48 77 543 05 02
e-mail: biuro@agrocompolska.pl
www.agrocompolska.pl

Podstawowy zakres działalności firmy Agrocom Polska to pobieranie prób glebowych, analiza oraz tworzenie map zasobności gleby, pomiar przewodności elektromagnetycznej gleby, pomiar indeksów wegetacyjnych roślin oraz biomasy a także zbiór danych za pomocą sensorów optycznych i termicznych zainstalowanych na niskopułapowych i bezzałogowych statkach powietrznych oraz rolnicze zobrazowania satelitarne i wdrażanie innowacyjnych technologii do np. biologicznego i bezzałogowego zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy.
Cyfryzacja dokumentacji w gospodarstwie, wspomaganie przejazdów roboczych systemami GNSS, optymalizacja i telemetria maszyn i ciągników rolniczych, teledetekcyjne pozyskiwanie i kartowanie (mapowanie) danych dotyczących roślin i gleby za pomocą naziemnych sensorów.

Przygotowany system SCDI (Smart Crop Damage Indentification) do wspierania szacowania szkód łowieckich i klęskowych w uprawach roślin zdobył srebrny medal na targach techniki rolniczej Agritechnica 2017 w Hanowerze. Jest to pierwszy medal dla polskiej firmy w historii tych targów.

Firma AGROCOM Polska publikuje również wiele wspólnych artykułów o tematyce rolnictwa precyzyjnego w branżowej prasie rolniczej.
Od lat współpracuje z uczelniami i instytutami rolniczymi oraz średnim rolniczym szkolnictwem zawodowym i ośrodkami doradztwa rolniczego. Uczestnik krajowych i międzynarodowych innowacyjnych projektów rolniczych.