Herbert Dammann GmbH
Dorfstraße 17
21614 Buxtehude-Hedendorf
Mobil: +48 694 366 400
Tel.: +49 4163 0163-0
e-mail: info@dammann-technik.de
www.dammann-technik.de

Firma Herbert Dammann GmbH jest od lat niekwestionowanym liderem w Europie we wdrażaniu innowacyjnych rozwiazań i technologii w produkcji opryskiwaczy przyczepianych i samojezdnych.
Przedsiębiorstwo Herbert Dammann Sp. z o. o. jako firma zajmująca się budową maszyn utworzone zostało 15 marca 1979 roku. Jednakże sama budowa maszyn rozpoczęła się już w 1968 roku.
Szczególne zainteresowanie Herbert‘a Dammann‘a rozwojem technicznym doprowadziło do budowy pierwszego urządzenia służącego do ochrony roślin.
W procesie tworzenia Firma wprowadziła szereg pionierskich patentów ktore zastosowano w opryskiwaczach Dammann.
Pierwszy UNIMOG z nabudowanym opryskiwaczem i z belką o szerokości roboczej 36m został opracowany w 1983 roku.
Rok później, pierwszy samojezdny opryskiwacz w Niemczech został przygotowany również przez Firmę Herbert Dammann GmbH.
Ze względu na rosnący popyt na produkty Dammann spółka Herbert Dammann GmbH powiększyła się czterokrotnie w niewielkim odstępie czasu.
Ze względu na rosnące wymagania technologii ochrony roślin firma Herbert Dammann GmbH stale wprowadza nowe rozwiązania. Do rozwiazań tych należy ,System Podwójnego Strumienia Powietrza (D-A-S), wspomaganie powietrzem oprysku w celu redukcji znoszenia i lepszej wydajności.
W Firmie Dammann produkowane są także urządzenia przemysłowe, takie jak Technika Lotniskowa, a w nich urządzenia do odladzania lotnisk.
Ponadto, produkowane są specjalne pojazdy dla rolnictwa, które cieszą się szerokim uznaniem na rynku, należy do nich Dammann-trac, który powstaje we współpracy z Daimler AG .
Do wszystkich wspomnianych urządzeń i pojazdów, ich sterowania i monitorowania bierzemy pod uwagę życzenia naszych klientów oraz stosujemy nowe technologie, rozwijamy je i wdrażamy do naszych maszyn, stanowi to jedno z największych wyzwań.