S.A.
ul. Rymarkiewicz 6
98-330 Wieluń
tel. +48 43 843 45 10 wew. 502, 504.
fax +48 43 845 34 10
e-mail: info@wielton.com.pl
www.wielton.com.pl

Wielton to największy w Polsce producent naczep, przyczep rolniczych, a także zabudów na samochody ciężarowe. Jest to również jeden z dziesięciu wiodących producentów w Europie. Odbiorcami pojazdów transportowych Wielton są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne, rolnicy indywidualni oraz gospodarstwa rolnicze w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych, naczep i przyczep rolniczych. W szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Węgier, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii, Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Słowenii oraz Serbii.

Wielton jest otwarty również na nowoczesne technologie. Od lat w procesie produkcji przyczep wprowadzane są nowości techniczne. Firma posiada 27 konstruktorów i technologów, którzy specjalnie na potrzeby produkcji optymalizują jej proces i wprowadzają innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne.

Nasza firma może konkurować z międzynarodowymi graczami pod względem jakości oraz asortymentu – jest to możliwe dzięki rozbudowanemu zapleczu konstrukcyjnemu, automatyzacji i robotyzacji procesu produkcyjnego.

Wg danych AgriTrac Wielton od dwóch lat notuje wzrost ilości rejestracji przyczep w Polsce.